Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

5 порад, як розставити меблі в кімнаті

Існує кілька основних принципів, якими користуються дизайнери при розстановці меблів. Однак не обов'язково бути професіоналом, щоб розібратися в елементарних речах. Отже, розміщуючи меблі в квартирі, слід:

5 порад, як розставити меблі в кімнаті

 

  • за допомогою графічної програми або від руки намалювати план приміщення з приблизною розстановкою меблів в масштабі
  • відштовхуватися від розмірів приміщення: чим менше кімната, тим менше габаритними повинні бути предмети
  • визначитися з функціональними зонами: для відпочинку, для роботи, для сну і з кількістю предметів в кожній з них
  • продумати маршрути переміщення, щоб меблі не перегороджувала шлях і не залишала синців на тілі
  • уникати розміщення м'яких меблів в місцях потрапляння прямих сонячних променів, щоб уникнути вигоряння оббивки
  • не розташовуйте квіткові вази над домашньою бібліотекою і апаратурою, щоб не залити техніку і книги, а на підлогу рослини використовувати для заповнення пустот і облагородження приміщення.
  • пам'ятати, що відстань від телевізора до очей має бути не менше трьох метрів
  • продумати освітлення: загальне (люстра) і точкове (торшери, бра, настільні лампи)

 

Симетрична розстановка меблів

Що таке симетрія знає кожен зі шкільної лави: коли парні предмети розташовуються на однаковій відстані від центру композиції. Причому, центром може служити не обов'язково середина кімнати, а будь-яка її частина, обрана відправною точкою. Найчастіше центром стає телевізор або камін (якщо це вітальня), ліжко (спальня), письмовий стіл (дитяча або кабінет). Картина, підлогова ваза або статуетка цілком можуть взяти на себе роль основи композиції.
Отже, центр визначений. Далі на однаковій відстані від нього розміщуються парні предмети меблів. Наприклад, крісла навпроти каміна або телевізора. Тумбочки з боків від ліжка. Журнальний столик між кріслами і т.д. Бажано, щоб предмети були однаковими або виконаними в одному стилі і єдиній кольоровій гамі. Різну меблі допоможуть об'єднати Якщо меблі різна, то об'єднати її в єдину композицію зможуть загальні елементи декору.
Симетрична розстановка вважається класичним і найбільш простим варіантом, коли не доводиться особливо замислюватися, як розмістити меблі. Головне, правильно вибрати центр, інше - справа техніки.
Однак подібна розстановка підходить лише для приміщень з правильною формою, тому що здатна виявляти недоліки геометрії.

Симетрична розстановка меблів

Асиметрична розстановка меблів

Якщо доводиться обставляти квартиру з геометричними похибками, слід вибрати варіант асиметричної розміщення меблів, здатний нівелювати недоліки будівельників. Причому, в цьому випадку підійдуть меблі різних стилів і відтінків.
Великі предмети меблів і апаратуру розташовують уздовж стін, дрібні - ближче до центру. Таким чином досягається зорове рівновагу: великі предмети, що стоять на відстані врівноважуються з маленькими, що стоять ближче. Але цей ефект залежить від точки огляду, вибрати яку - найважче заняття. Щоб не допустити помилки, після розстановки меблів бажано обійти кімнату з усіх боків і подивитися на композицію з різних ракурсів. Якщо обстановка виглядає гармонійно з усіх точок, значить, помилки не сталося.

Асиметрична розстановка меблів

Круговая расстановка мебели

Меблі, розташована на рівній відстані від центру і формує собою коло, добре виглядає в приміщеннях з напівкруглими стінами або еркерами. Не рекомендується таке розміщення в маленьких кімнатах, так як воно візуально зменшує простір. А ось у великих приміщеннях меблі можуть формувати навіть кілька кіл в різних частинах кімнати. Виглядає це дуже гармонійно і привабливо. В якості центру для кругової розстановки може бути обраний стіл або люстра.

Кругова розстановка меблів

А тепер ми дамо кілька порад, як правильно розставити меблі в вітальні, спальні, дитячій кімнаті і на кухні.

Порада перша: розстановка меблів у вітальні

Назва «вітальня», або як раніше говорили - «зал», говорить сама за себе. Це центральна кімната в квартирі або будинку, де збирається вся родина, приймаються гості, проводяться свята і зустрічаються друзі і родичі.
Якщо дозволяє площа, в вітальні розміщують камін або фальш-камін, який і стає центром меблевої композиції. Зазвичай навколо камінної зони оформляють м'який куточок: диван і крісла. Причому, предмети можуть бути повернені як до каміна, так і від нього. Але все ж приємніше, зручно влаштувавшись в кріслі, дивитися на язики полум'я, медитуючи і забуваючи про турботи.
Для великих віталень важливо продумати зонування, тобто, визначити місце для відпочинку, для прийому їжі, можливо - для роботи. Причому, поділ на зони досягається не тільки за рахунок колірних рішень або декору, але і за рахунок правильної розстановки меблів в кожній позначеній зоні.
У невеликих віталень центром стає телевізор. Меблі розташовується так, щоб з будь-якої точки було видно екран. У таку композицію відмінно вписується журнальний столик, який об'єднує диван і два крісла. Завершать враження однакові полки, гірки, вази або підставки для квітів, пуфики, розміщені по краях телевізора. У скромних за площею віталень меблі краще розставляти уздовж стін і не захаращувати простір зайвими предметами. Мінімалізм для маленьких кімнат - кращий вибір, але красивий килим або кутовий диван ніколи не завадять.

Порада друга: розстановка меблів в спальні

Спальня - місце для спокійного сну і відпочинку і тут не варто мудрувати з розстановкою меблів, віддавши перевагу симетрії, коли ліжко розташовується посередині кімнати, в голови до стіни, з боків від неї розміщуються тумбочки, навпаки або поруч - туалетний столик і шафа для речей.
Якщо є необхідність організувати в спальні робоче місце, воно повинно бути врівноважено елементами декору в протилежній частині кімнати. Крім того, красива ширма або перегородка «прикриють» робочу зону і додадуть інтер'єру шарму.

Порада третя: розстановка меблів на кухні

Велика кухня - щастя для господині. Тут можна дозволити собі і «острів», і барну стійку, і великий обідній стіл в центрі, і диван, і навіть кругову розстановку меблів.
Але, на жаль, міські квартири обладнані в основному невеликими кухнями, і їх власникам не залишається нічого іншого, як розставляти меблі уздовж стін. Рятують складні столи, які збільшуються в розмірах, коли сім'я збирається за спільною вечерею, кутові пенали та диванчики, висувні системи та інші пристосування.

Порада четверта: розстановка меблів в дитячій кімнаті

Дитяча кімната має на увазі мінімалізм - чим менше меблів, тим більше місця залишається для ігор та занять спортом. Але ліжко, письмовий стіл, шафа або комод для речей тут все ж повинні бути присутніми. З метою безпеки у меблів повинні бути відсутніми гострі кути. А щоб заощадити простір, переважно вибирати меблеві трансформери. У будь-якому випадку, ліжко правильно ставити біля стіни, а стіл - біля вікна.

Порада п'ята: елементи декору при зонуванні простору

Як декор при зонуванні кімнат і розстановці меблів і слід використовувати додаткові аксесуари. Для цих цілей відмінно підходять етажерки, ширми, підлоговий годинник, вази, підставки для квітів, великі статуетки, домашні фонтани, стелажі і самі предмети меблів, такі як журнальні та сервірувальні столики, пуфи, барні стійки.
Причому, розміщуються він і в найнесподіваніших місцях, об'єднуючи або, навпаки, розмежовуючи простір, роблячи інтер'єр закінченим і лаконічним.
0 / 5