Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

Види сучасних механізмів трансформації м'яких меблів

Часто при виборі м'яких меблів більша увага приділяється вартості, дизайну і іншим зовнішнім факторам, забуваючи, що основним критерієм вибору повинні бути механізми трансформації, на основі яких виготовляється м'які меблі. Термін служби розкладних механізмів трансформації залежить від простоти конструкції, матеріалів з яких виготовлений сам механізм, а також від тривалості використання і дотримання правил експлуатації. На сьогоднішній день механізми трансформації диванів і крісел дуже різноманітні.

Види сучасних механізмів трансформації м'яких меблів
Диван для покупця - це, як правило, і спальне місце, яке легко і компактно збирається, і місце денного відпочинку, і ємність для білизни одночасно. Тому при купівлі комплекту м'яких меблів особливого значення набуває вибір механізму трансформації, від якого в значній мірі залежить комфортність меблів, зручність і довговічність її експлуатації.
Слід зауважити, що перед кожним покупцем постає широкий вибір механізмів в різному виконанні, і, керуючись своїми критеріями відбору, він без зусиль зможе вибрати саме той варіант, який найбільшою мірою буден його влаштовувати.
Якість механізмів трансформації визначається наступними параметрами:
 •  конструкцією,
 •  простотою і легкістю розкладання,
 •  вагою,
 •  максимально витримується навантаженням,
 •  матеріалом, з якого виготовлений механізм (чим більше металу і менше дерева, тим краще),
 •  технологією виготовлення виробника
 •  якістю покриття механізму (анодовані, хромовані, оцинковані, фарбування, полімерне покриття),
 •  гарантованим кількістю циклів складання-розкладання,
 •  можливістю при наявності механізму трансформації в меблів створювати ящик для білизни.
За способом трансформації механізми можна умовно розділити на:

КНИЖКА

Диван-книжка - один з найбільш старих і відомих механізмів, придатний для щоденного використання. Такий механізм трансформації незмінно користується популярністю через свою зручність, комфортність і довговічності.
Дії: щоб трансформувати диван в ліжко, досить підняти сидіння вгору до характерного клацання, після чого опустити - диван розкладений.
Плюси: компактність; в переважній більшості випадків - наявність ящиків для білизни; найдоступніший за ціною механізм.
Мінуси: при розстановці меблів в кімнаті обов'язково враховувати відстань за спинкою дивана-книжки, необхідне для трансформації; при інтенсивній або недбалої експлуатації замки механізму часто ламаються; незважаючи на всю простоту механізму, для трансформації дивана потрібно деяке зусилля.

ЄВРОКНИЖКА

Один з найпопулярніших на сьогодні механізмів. «Єврокнижку» можна вважати одним з найбільш міцних і довговічних механізмів трансформації.
Принцип складання у таких моделей дуже простий і надійний. Він нагадує книжку і дав назву цьому виду диванів. Завдяки особливому механізму при розкладанні вам не потрібно відсувати диван від стіни. Механізм трансформації дозволяє встановити додаткову спинку. Такі дивани відрізняються зручним сидінням.
Дії: викотити (або витягнути) вперед сидіння дивана, поступово перевести спинку з вертикального положення в горизонтальне (опустити на місце, що звільнилося) - диван розкладений.
Плюси: легкість трансформації, більш рівне (на відміну від книжки) спальне місце, надійність, величина спального місця, наявності ящиків для білизни, можливість ставити диван впритул до стіни.
Особливості: бажано наявність ортопедичних латів, пружинного блоку або формованого еластичного пінополіуретану в м'яких елементах спинки і сидінь.

ТІК-ТАК

Недолік трансформації «єврокнижка» (що сидіння при висуненні "їздить" по підлозі) легко усувається установкою механізму «Тік-Так». Механізм трансформації "Тік-Так" з'явився як аналог механізму "Єврокнижка".
Основна відмінність «Тік-Так» від інших механізмів - схема трансформації, в якій не використовуються викатні ролики. Система розкладання досить проста. Вам просто треба трохи потягнути сидіння вгору і іншу роботу механізм візьме на себе: посадочне місце трохи підніметься над підлогою і опуститься у ваших ніг. Дивани з цим механізмом можна поставити на будь-яку поверхню підлоги, не турбуючись за паркет або килим, тому що сидіння при висуненні "не їздить" по підлозі, піднімається "вгору".

МІКСОТОЙЛ (ФРАНЦУЗЬКА РОЗКЛАДАЧКА)

Наймодніші з точки зору дизайну дивани мають саме такі механізми. Опора розкладного механізму може бути з лат, пасової або металевої сітки, поверх якої, як правило, натягнутий тент з високоміцної тканини, що забезпечує конструкції додаткову міцність і пружність. Кращою визнана опора з лат. При цьому правильно, якщо лати розташовуються не вздовж, а впоперек спального місця.
Дії: зняти дрібні елементи (подушки, підлокітники) з сидіння, потягнути механізм вгору і на себе, розгорнути ланки, при трансформації стає на сталеві ніжки - диван розкладений.
Плюси: в складеному вигляді диван не займає багато місця.
Мінуси: неможливість досягти абсолютно рівній поверхні при розкладанні, тому краще використовувати не кожен день, наприклад, як гостьовий варіант; необхідність знімати дрібні елементи з дивана кожен раз перед трансформацією; немає ящика для білизни.
Механізм трансформації "Французька розкладачка" ідеально підходять для диванів, які не часто використовуються в якості спального місця. Цей механізм трансформації ще називають «гостьовим». У складеному вигляді диван дуже компактний, а ось при трансформації йому потрібно досить багато вільного простору - ширина спального місця може досягати більше 180 см, перетворюючи ваш диван в повноцінне ліжко.

ДЕЛЬФІН

Відмінне зручне модель щодня перетворюється в ліжко без особливого клопоту. Вам достатньо викотити з-під диванного простору широку основу на опорах з прогумованими коліщатками і отримати міцну і зручну ліжко з жорстким підставою.
Механізм, який використовується в основному в кутових диванах. Одна частина спального місця «Дельфін» - це сидіння. Друга міститься в спеціальному висувному блоці, розташованому під сидінням.
Дії: потягнувши за потайною ремінець сидіння, висунути його до повного розкладання.
Плюси: велике спальне місце, рівна поверхня спального місця, легкість трансформації.
Мінуси: надійність механізму безпосередньо залежить від якості використовуваної деревини.

АККОРДЕОН

Мінімум місця і максимум комфорту - такий диван можна розташувати абсолютно в будь-якому приміщенні. Механізм дивана має особливі переваги: він легко і швидко розкладається, міцний і прослужить багато років. У складеному вигляді модель «Акордеон» займає мало місця, а в розкладеному перетворюється в просторе ліжко, узголів'я якої можна додатково оснастити спинкою.
Завдяки тому, що дивани з механізмом «акордеон» мають високу, широке і рівне спальне місце, вони відмінно підходять для нічного відпочинку. Механізм розкладається легко за принципом гармошки.
Дії: незначно піднявши сидіння до клацання, висунути його до повного розкладання спального місця (або ж вона сама виїжджає вперед).
Плюси: надійність, в зібраному вигляді він займає мінімальну площу, значна величина спального місця, білизняні ящики можливі.
Мінуси: необхідність достатнього простору для трансформації.

ВИКАТНИЙ

Для трансформації дивана в положення ліжко, необхідно потягнути на себе нижню частину спального місця. Переваг даного виду трансформації є:
 •  Особлива міцність механізму трансформації, який розрахований на щоденні маніпуляції і на великі навантаження;
 •  Компактність складеному вигляді;
 •  Велика площа спального місця в положенні "ліжко";
 •  Зручність і простота у використанні.

 ПУМА

Механізм пума неймовірно простий в експлуатації, довговічність і надійність обумовлюється виробництвом в Польщі. А найголовніше, забезпечується комфортний відпочинок кінцевого споживача.
Перевага механізму пума в легкості розкладання: посадочне місце "вистрибує" вперед, а другий блок, що знаходиться під сидінням, піднімається на верх утворюючи велику і рівне спальне місце. При трансформації ваші зусилля будуть мінімальні. Механізм забезпечений синхронизирующим пристроєм, завдяки якому трансформація здійснюється легко. Треба трохи потягнути посадочне місце вгору, а далі всю роботу візьме на себе механізм. Під час розкладання диван-пума не стосується статі. І навіть саме чутливе підлогове покриття не постраждає від частих трансформацій. Диван розкладається в положення «ліжко» по ширині спального місця.
Механізм «Пума» призначений для щоденного використання і є представником нового, сучасного типу механізмів трансформації.
0 / 5