Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

Для чого потрібно знати технічні характеристики тканин?

У документі прописані основні регламенти, яким повинні відповідати меблеві тканини, і їх технічні характеристики.

Для чого потрібно знати технічні характеристики тканин?
Технічні характеристики меблевих тканин визначаються ГОСТом 24220-80, який був прийнятий ще в СРСР, а в наш час зазнав певних змін. Під цей стандарт потрапляють синтетичні, бавовняні, лляні, вовняні, і змішані тканини, які використовуються в меблевому виробництві.

Ширина меблевих тканин

Згідно з вимогами ГОСТ 9205, ГОСТ 9202, ширина меблевих тканин регламентується наступною таблицею.

Вид тканини

Ширина, см

Напівшерстяні

142 и 152

Напівлляні

150 и 160

Бавовняні, змішані, синтетичні      

130-170

Шовкові і напівшовкові

150-160

Вихідна сировина для тканин

Від вихідної сировини, тобто від того, з чого зроблена тканину, будуть залежати її експлуатаційні характеристики.
Натуральні волокна (льон, бавовна, шовк, вовна) надають тканини гігієнічні властивості, мають високу гігроскопічність, дозволяють тілу дихати, не електризується і гарантують безпечний контакт зі шкірою.
Синтетичні волокна (поліестер, нейлон, акрил) наділяють тканини міцністю, еластичністю, не вигоряють і не доставляють проблем у догляді.
Штучні волокна (віскозні) наближені до природних за способом виробництва (їх отримують з целюлози, яка є продуктом деревообробки). І за властивостями - вони пропускають повітря і дуже приємні до тіла своєї м'якістю і шовковистістю.

Щільність меблевих тканин

Щільність - один з найважливіших показників меблевих тканин, що відповідають за зносостійкість і термін експлуатації.
Щільність вимірюється в грамах на квадратний метр. Виходячи з цього, визначають 8 категорій щільності. 1 - найнижча, до неї відносяться полегшені меблеві тканини, 8 - найвища, до неї відноситься щільна натуральна шкіра.

Стійкість до стирання

По стійкості до стирання судять про призначення тканини, тобто, про те, де її слід застосовувати і з якою частотою експлуатувати. Тест на стирання носить ім'я Мартиндейла і полягає в тому, що шматок тканини піддається механічному тертю у всіх напрямках диском із закріпленим на ньому повстю. За результатом збереження тканини і визначається її стійкість до стирання.
Тест вважається завершеним, коли розірвалося дві або більше ниток, а у ворсових тканин ворс стерся до основи. Бавовняні і змішані тканини повинні витримати не менше 800 циклів, гобелени і віскозні тканини - не менше ніж 500 циклів.

Пілінгуемость

Пілінгуемость тканини - не що інше, як утворення на ній катишков, які здатні зіпсувати зовнішній вигляд і зробити матеріал неприємним на дотик. Чим вище якість тканини, тим менше ймовірність появи катишков.

Кольоростійкість

Кольоростійкість тканини - це показник того, як матеріал реагує на світло, з якою швидкістю вигорає, линяє і втрачає яскравість забарвлення. Вимірюється цветоустойчивость в балах. Високим вважається бал від 5 і вище. Нижче трьох балів мають тканини низької якості.
Міцність забарвлення регламентується наступними номерами ГОСТів: 7913, 7780, 7779, 11151.

Повітропроникність

Повітропроникність - здатність тканини дихати, тобто, пропускати повітря. Це дуже важлива гігієнічна характеристика, відсутність якої призводить до дискомфорту, а часом - до подразнень на шкірі. Якщо мова йде про меблевих тканинах, то цей показник важливий з практичної точки зору: якщо тканина не пропускає повітря, при навантаженні він буде виходити через шви, а це незабаром приведе до того, що матеріал розійдеться по шву.

Вогнестійкість

Який би красивою не була тканина, вона повинна відповідати вимогам безпеки. Як з гігієнічної точки зору, так і з протипожежної. Скільки нещасних випадків сталося через непогашену сигарети, яку залишили на дивані! Щоб цього не сталося, проводять тест на вогнестійкість тканини, який так і називається «сигаретний» і полягає в тому, що сигарета кладеться на обтягнутий тканиною шматок поролону. Якщо попіл дійшов до фільтра, але тканина не загорілася, тест вважається пройденим.
Ні в якому разі не можна намагатися проводити даний тест в домашніх умовах, це дозволено тільки професіоналам, причому в спеціально підготовлених приміщеннях.

Просочення

Просочення застосовуються для додання тканинам додаткових захисних властивостей. Нове покоління меблевих тканин з грязе- і водовідштовхувальними просоченнями зайняло гідне місце в ряду меблевих тканин. Такі оббивні матеріали отримали назву антивандальних і стали порятунком для власників тварин, батьків з маленькими дітьми і для людей, які доглядають за лежачими хворими.
Всі технічні характеристики тканин, такі як ширина, поверхнева щільність, переплетення ниток, вид сировини, лінійна щільність пряжі і ниток, повинні бути відображені в супровідних документах (технічної документації) до кожного рулону тканини.
0 / 5