Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

Як зібрати і розібрати кутовий диван?

У цій статті ми з вами розглянемо як розібрати / зібрати кутовий диван самостійно, як проконтролювати роботу викликаного майстра по збірці меблів і що варто і чого не варто робити в процесі демонтажу і транспортування.

Як зібрати і розібрати кутовий диван?
Що є найпотужнішим і добротним прикрасою вітальні? Ні, це не велика плазма на стіні. Звичайно ж, ми говоримо про красивий і комфортний кутовий диван. Саме цей виріб займає більшу частину площі приміщення, саме він гостинно розміщує на собі вас і ваших гостей і витримує всі пустощі дітей. Але в разі, якщо ви вирішили переселити його в іншу кімнату, квартиру тощо. Він може зіграти з вами злий жарт. На вигляд все просто: відкрутив де потрібно, склав частини, запакував і готово. Але, тут, особливо у недосвідчених майстрів, може виникнути ряд серйозних, а іноді і нездоланних труднощів. Які в кращому випадку виллються в безрезультатно витрачений час, а в гіршому - до псування або поломки кріплять механізмів і деталей меблів.

Але не варто впадати у відчай, друзі! Не все так погано. У цій статті ми з вами розглянемо як розібрати / зібрати кутовий диван самостійно, як проконтролювати роботу викликаного майстра по збірці меблів і що варто і чого не варто робити в процесі демонтажу і транспортування.

Як зібрати або розібрати кутовий диван за 15 хвилин?

За 15 хвилин - розібрати диван неможливо. Хіба що ви міфічний КМС по збірці / розбиранні чого завгодно з багаторічним стажем. Кутовий диван - це громіздка частина меблювання квартири, тому занос / винос / транспортування проводиться в розібраному вигляді. Це значно спрощує всі маніпуляції, необхідні при пересуванні меблів, та й розміщення її в кузові вантажного авто теж. Якщо змоделювати ситуацію, то складання / розбирання вам може знадобитися в декількох випадках:

 1. Ви не ледача людина і хочете зібрати тільки що куплений диван самостійно.
 2. Ви запросили майстра для зборки / розбирання і хочете грамотно проконтролювати його дії, як замовник зі знанням справи.
 3. Вас чекає переїзд і потрібно перевезти диван.

Давайте для початку розберемо про що вам варто подбати перед транспортуванням дивана.

 • Запасіться стрейч-плівкою. Вона захистить м'які частини меблів від потертостей, пилу і бруду, зачіпок, вологи. Просто оберніть їй необхідні деталі.
 • Не зайвим буде придбати гофрований картон. Це на випадок, якщо конструкція підлокітників вашого дивана включає в себе елементи з полірованого дерева і т.п. Також можна використовувати тонкий рулонний спінений полімерний матеріал.
 • Розбираєте диван самостійно? Обов'язково детально ознайомтеся зі схемою зборки / розбирання, якщо така збереглася або пошукайте інформацію в інтернеті.

Особливості конструкції, які варто врахувати в процесі

Для початку визначимо з яким типом конструкції нам належить працювати. Кутові дивани , можна класифікувати за такими ознаками:

1. початковий елемент:

 • тримісний або блок на два місця, скріплений кутовим елементом;
 • блок на три місця або двомісний блок з диваном, яка розташована перпендикулярно.

2. особливості основної частини:

 • Формат «єврокнижка»;
 • Конструкція «акордеон»;
 • Схема трансформаційного елеманта «дельфін»;
 • Формат «американська розкладачка».

Йдемо по пунктам.

Як розібрати диван - еврокнижку?

Для початку, варто відзначити, що дивани такого виду конструкції підрозділяються на три види системи механізмів трансформації, таких як:

 1. "Клік - кляк";
 2. Класична єврокнижка;
 3. Єврокнижка.

З інструменту, вам знадобиться ріжковий ключ. Інструкція по розбору диванів "клік-кляк" і класичного:

 1. Піднімаємо сидіння і укладаємо його на спинку.
 2. При наявності боковин, потрібно відкрутити кріплення, яким вони обладнані.
 3. Витягуємо сидіння, шляхом відкручування кріплення.
 4. Розкручуємо кріплення, який фіксує спинку дивана.

При розборі еврокнижки, знімаємо тільки бічні частини і викочування секцію, адже в диванах такого типу сидіння і спинка об'єднані в один блок.

Як розібрати диван - акордеон?

Даний тип диванів отримав таке цікаве назву за особливості своєї конструкції, схожою чимось на механізм роботи "хутра" акордеона. Каркас дивана -аккордеона зазвичай складається з 3-х секцій, які скріплені між собою. Якщо висунути сидіння вперед, спинка опуститься, трансформуючись при цьому в спальне місце. Такий диван комплектується металевим каркасом, який заповнений дерев'яними ламелями. Необхідний набір інструменту:

 • Ключ ріжковий на 10, 12-14;
 • Плоска шліцьова викрутка.

Інструкція:

 1. Починаємо з демонтажу фіксаторів задньої планки, стягивающей боковини конструкції. Знімаємо боковини і відкладаємо їх в сторону.
 2. Виймаємо узголів'я і потрійну рамку. Рамка викочується на коробі, тому потрібно його зняти.
 3. Демонтаж короба: піднімаємо сидіння і відгвинчуємо болти, які його фіксують.

Разом, розібравши диван-акордеон маємо перед собою 3 частини:

 • Білизняний короб;
 • Сам механізм;
 • Бічні частини.

Наведених вище маніпуляцій цілком достатньо для того, щоб без особливих труднощів транспортувати диван. Тільки не забудьте гарненько все запакувати для збереження.

Як розібрати / зібрати кутовий диван?

Кутовий диван є досить масивну (габаритну) кутову конструкцію, на розбір якої знадобиться певний час. Воно залежить від досвідченості майстра, наявності необхідного інструменту та комфортності проведення робіт. Необхідний інструмент:

 • Меблевий пістолет (степлер);
 • Ключ ріжковий на 10, 12-14;
 • Плоска шліцьова викрутка.

Інструкція:

 1. Насамперед знімаємо подушки і чохли (якщо вони є);
 2. Далі відкладаємо диван від стіни, щоб вам зручно було працювати;
 3. Вивчаємо типи кріплення. Це потрібно для того, щоб визначити необхідність додаткового інструменту для демонтажу. Зверніть увагу: якщо кріплення розташовані у важкодоступних місцях під оббивкою, краще вдайтеся до допомоги професіоналів, щоб не пошкодити саму оббивку і не понести додаткових фінансових витрат на її ремонт. Якщо ви все ж хочете самостійно провести всі роботи, варто подбати про наявність у вашому арсеналі такого інструменту, як меблевий пістолет (він же степлер). Вам потрібно буде акуратно зняти скоби, вже наявні на поверхні, зняти оббивку, зробити необхідні маніпуляції і повернути все на своє місце. Тут-то і знадобиться степлер.
 4. Йдемо далі. Знімаємо боковини, а в деяких моделях спочатку демонтуємо тиснучу планку, яка знаходиться на тильній стороні дивана.
 5. Після цього, від'єднуємо частини сидінь, або обидві частини кутового елемента.
 6. Вивчаємо коротку частину. У разі з'єднання каркаса з сидінням певним кріпленням, потрібно відкрутити гайки і зняти м'яку частину. При наявності спинки на короткій частині, демонтуємо її.
 7. Кутовий елемент залишаємо в незайманому вигляді.
 8. Переходимо до самого хвилюючого моменту - розбору основної частини. Цей процес залежить від того, якого виду трансформирующий механізм в вашому дивані. В основному, в сучасних диванах, ящик для білизни, по суті єдина частина, яку можна демонтувати. Спинка і сидіння, часто, є один блок, розібрати який вдасться тільки за допомогою майстра по збірці меблів. Але робити це варто тільки в разі крайньої необхідності.
 9. Завершальний етап. Ми розібрали кутовий диван, залишилося тільки надійно упакувати все його частини, щоб уникнути їх пошкодження при переміщеннях і транспортуванні.

Поради по упаковці вже розібраного дивана:

 • Бічні частини конструкції можна упакувати разом. За рахунок своєї структури, вони не зашкодять один одного при транспортуванні.
 • Інші елементи конструкції потрібно пакувати окремо. Ретельно оберніть їх стрейч-плівкою або картоном.
 • Сидіння і спинка, які не є розбірними, щільно туляться один до одного, наскільки це можливо.
 • Ми рекомендуємо скласти все кріплення окремо і підписати його, щоб при зборі у вас не виникло плутанини.

Як зібрати диван?

Давайте тепер поговоримо про зворотний процес - розбиранні дивана. Зазвичай, сучасні дивани потрапляють до своїх власників в напіврозібраному стані. Тобто основні частини вже зібрані, а вам потрібно попрацювати з фіксацією додаткових елементів. Хороші виробники і компанії продавці, пропонують своєму клієнтові такий комплект поставки:

 1. Диван в напіврозібраному стані;
 2. Необхідні ключі, для його складання;
 3. Інструкцію по збірці.

Якщо все це у вас є, можемо приступити до складання. Діяти будемо, поетапно.

Етап №1 - Підготовка.

Акуратно витягуємо всі частини дивана із заводської упаковки, нічого не ламаємо і не втрачаємо, маються на увазі частини кріплення. Звіряємо наявність всіх частин майбутнього дивана з інструкцією. У разі, якщо чогось не вистачає, рекомендуємо відразу звернутися до продавця, для допоставки або заміни моделі. Якщо все зійшлося, переходимо до другого етапу зборки.

Етап №2 - Ставимо диван на ніжки.

Якщо конструкція дивана передбачає декоративні ніжки, прикріпіть їх відразу, в іншому випадку це зробити можна, але достатоно складно.

Етап №3 - Збірка дивана.

І тут починається найцікавіше і відповідальний процес. Незалежно від того, яким механізмом трансформації має ваш диван, його базова конструкція в будь-якому випадку складається з таких частин як:

 • основний каркас;
 • великі додаткові деталі (підлокітники, спинка, оттоманка);
 • дрібні додаткові деталі (фурнітура і інші декоративні елементи).

Завдяки однотипності конструкцій сучасних диванів, процес складання, в більшості випадків, практично однаковий і включає в себе ряд маніпуляцій:

 1. Установка кріплень. Поєднуємо отвори кріплень і вкручувати в них меблеві болти або саморізи згідно з вказівками в інструкції по збірці. Проводьте всі дії з належною акуратністю, щоб ненароком не зірвати різьбу.
 2. Якщо спинка і сидіння вашого дивана попередньо не скріплені, фіксуємо їх аналогічно першому пункту.
 3. Переходимо до підлокітників. Знову звертаємося до інструкції, вивчаємо інформацію і кріпимо підлокітники, по черзі, з кожного боку від підстави дивана.
 4. При наявності додаткових елементів, таких як, наприклад фальш-спинка або відділення для білизни - встановлюємо їх в передбачені місця.

Так звучить загальна інструкція по збірці дивана. Але, на сьогоднішній день, на ринку присутнє таке безліч варіацій моделей, що окремо взяті з них можуть мати ряд особливостей. Про них і поговоримо далі. Основними типами диванів сьогодні є наступні:

 1. Прямий диван.
 2. Кутовий диван.
 3. Модульний диван.

Якщо конструкція прямого дивана передбачає секцію для білизни, процес складання може початися з того, що потрібно буде спершу встановити підлокітник на білизняний ящик, а потім з'єднати цю справу зі спинкою.

У випадку з кутовим диваном, не забудьте перевірити передбачену виробником сторону кріплення кута. Якщо ви, як справжній раціоналізатор, придбали диван з так званим універсальним кутом, тоді оціните обстановку кімнати і самостійно виберіть оптимальну сторону.

Що стосується модульних диванів, зазвичай вони поставляються окремими фракціями (модулями) і вам залишається тільки сформувати диван на свій смак. але в залежності від складності конструкції, може виникнути необхідність складної зборки окремих модулів. Тут вам потрібно діяти згідно з інструкцією.

Етап №4 - Контроль якості та перевірка механізму.

Диван вже практично зібраний і готовий радувати вас комфортним відпочинком. Зараз саме час перевірити його якісні характеристики і проконтролювати складання. Чи всі ви зробили правильно? Насамперед, перевіряємо сам механізм. Спробуйте розкласти, а потім скласти диван. Якщо немає зайвих звуків, не доводиться прикладати додаткових зусиль для його спрацьовування і зібраний диван без праці трансформується в рівне спальне місце, вітаємо, збірка пройшла успішно. Якщо щось пішло не так, поверніться до початку інструкції та перевірте виконання всіх кроків, які в ній зазначені. Збірка дивана - це відповідальне завдання. Тут немає нічого особливо складного, але якщо халатно поставитися до будь-якого етапу і зібрати диван неякісно, ​​мало того що він прослужить менший термін, так ще й всі домашні будуть скаржитися на дискомфорт при використанні дивана.

Якщо ви не зовсім впевнені в своїх силах, вам не хочеться витрачати на це час або його просто немає, довірте складання дивана професіоналу. Благо, сьогодні основна маса продавців пропонує послугу збірки. Це забезпечить довгий термін служби вашому дивану, а ви заощадите дорогоцінні нервові клітини, час і сили. Ми сподіваємося наша стаття допоможе вам у разі потреби уникнути труднощів при складанні / розбиранні і транспортуванні ваших меблів.

0 / 5