Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

Як перетягнути диван своїми руками: покрокова інструкція

Якщо диван втратив первісний та естетичний вигляд, можна замінити оббивку своїми руками та подарувати меблям друге життя.

Як перетягнути диван своїми руками: покрокова інструкція

Оббивка дивана, як і будь-яких інших м'яких меблів, з часом зношується та вигорає на сонці. При недбалому догляді, тканина вбирає пролиті напої та запахи їжі. Свою лепту вносять діти та домашні тварини, які пошкоджують матеріал кігтями. Якщо Ваші меблі втратили первісний вигляд та почали неприємно пахнути, не поспішайте викидати та купувати новий предмет інтер'єру. Ви можете здійснити заміну оббивки дивана своїми руками та дати йому нове життя. Ми детально розповімо, що для цього потрібно та покроково опишемо процес ремонту м'яких меблів.

З чого почати перетяжку дивана вдома?

Ремонт починається з розбирання. Першочергово потрібно від'єднати ніжки. Далі видаляються елементи з видимими кріпленнями. Зазвичай таким способом фіксуються бічні частини конструкції. Потім знімаємо сидіння та спинку. Демонтуйте елементи обережно та відкладіть кріпильні вироби в окремий резервуар або на клейонку. Особливо будьте пильними з деталями, з'єднаними за допомогою пазів та виступів. Не потрібно виривати їх.

Для розбирання дивана знадобиться два інструменти:

 • Велика викрутка для відкручування видимих болтів, у разі їх наявності;
 • Маленька плоска викрутка або антистеплер для зняття металевих скоб.

Видалення оббивки

Для зняття старої оббивки піддягніть скоби плоскою викруткою, щоб видалити їх. Матеріал потрібно відокремлювати якомога обережно, оскільки він знадобиться для пошиття нового чохла. Під основною тканиною є підкладка та м'який наповнювач. Якщо він «просів», зніміть його. Перед цим краще постелити клейонку, оскільки старий наповнювач може розсипатися на дрібні частинки.

Оцінка стану наповнення

Внутрішня частина меблів вимагає особливої уваги, якщо на дивані є нерівності, опуклості, ями або елементи пружності, що вилетіли знизу або зверху. Під час візуального огляду внутрішньої частини можна знайти такі дефекти:

 • Розтягнулися або лопнули пружини;
 • Лопнули ремені;
 • Знос розтяжок з капрону або металу;
 • Тріснуті дерев'яні поперечини.

Проблемні деталі краще замінити новими.

Найбільшого клопоту викликає перетяжка пружинного дивана своїми руками. Якщо наявність пружин не є принциповим, замініть їх поролоном або силіконом. Інакше доведеться ремонтувати елементи пружності самостійно.

У деяких випадках пружини виступають з дна каркаса. Це трапляється через пошкодження дерев'яної основи. Для подолання проблеми необхідно розібрати нижню частину меблів, зняти пружини та встановити фанеру.

Перед тим як перетягнути диван з пружинами, врахуйте стан кріплень, фурнітури та інших виробів. Якщо вони пошкоджені або вийшли з ладу, замініть новими матеріалами.

Заміна наповнювача

У 95% випадків разом з оббивкою непридатним стає сам наповнювач. Він піддається високим навантаженням, руйнується та просідає, особливо по центру дивана. Замість старого матеріалу потрібно встановити новий, щільний виріб середньої або високої жорсткості. Заміна м'якого наповнювача дозволяє надати сидінню та іншим частинам меблів пружності та повернути їм привабливу форму. Крім того, нова «начинка» захистить внутрішні частини конструкції від пошкоджень.

Оптимальна висота наповнювача – 60 мм, але можете підібрати параметр за найменш зношеною частиною старого виробу.

Кращим варіантом для наповнювача є поролон, зверху якого укладається синтепон. Останній сприяє рівномірному натягу полотна, а також мінімізує контакт з нижнім шаром під час експлуатації.

Розкрій нової оббивки

Перед тим як оновити диван своїми руками, потрібно пошити оббивку. Для економії часу краще використовуйте старий матеріал як зразок. Процес розкрою виконується в наступному порядку:

 1. Розкладіть нову тканину на підлогу або іншу горизонтальну поверхню великої площі.
 2. Зверху нового полотна постеліть старий оббивний матеріал.
 3. Можете зафіксувати обидва шари матерії шпилькою, щоб не допустити їх зміщення.
 4. Обведіть крейдою зношену тканину, але з кожного боку залишайте припуск 3-4 см для підгину.
 5. Вирізайте полотно відповідно до розмічених контурів з урахуванням зазору.
 6. Приступайте до пошиття нової оббивки для всіх конструктивних частин дивана. Ви можете зробити матеріал самостійно на швейній машинці або звернутися в ательє. У другому випадку попросіть кравця, щоб краї були оброблені оверлоком. Цей прийом дозволить уникнути руйнування тканини.

Етапи перетяжки старого дивана своїми руками

Завершальною стадією перетяжки дивана своїми руками в домашніх умовах є монтаж нової оббивки. Даний етап значною мірою визначає майбутній вигляд меблів. Всі роботи потрібно виконувати без поспіху та з максимальною концентрацією.

Процес закріплення тканини складається з наступних етапів:

 1. Приміряйте викрійки на деталях дивана, щоб усунути недоліки. Можливо, Вам доведеться підрізати тканину або вшити її в деяких місцях. Краще щоб матеріал примикав впритул, а не вільно. Інакше можуть утворитися складки при фіксації.
 2. Одягайте нову тканину на м'які меблі, рівномірно натягуйте полотно та розрівнюйте його розгладжувальними плавними рухами. Але до упору натягувати не потрібно, інакше матеріал скривиться. Не забудьте підібрати краї, щоб тканина виглядала акуратно та пристойно.
 3. Закріпіть полотно першими металевими скобами за допомогою меблевого степлера. Починати обтяжку краще з видимої частини меблів, поступово рухаючись до кутів або кінця, щоб приховати недосконалості.
 4. У місцях кріплень виконайте зробіть отвори на тканині, а краї матеріалу навколо них скріпіть скобами.
 5. Продовжуйте закріплювати тканину скобами на відстані 3-4 см одна від одної. В ідеалі довжина кріплення виробу становить 1,4 см. За високої щільності дерева або матерії, можете легенько постукати по скобах, щоб вони зайшли до кінця.

Під час перетягування дивана своїми руками використовуйте підкладку для закриття виворітного боку. В цьому випадку розкрій тканини не проводиться. Досить просто прикласти підкладкову тканину до потрібної ділянки та відрізати шматок з зазором по сторонах 3-4 см. Припуск необхідний для повороту та зручності роботи. Підкладка спочатку фіксується по кутах та з щільним натягом.

Що потрібно пам'ятати про оббивку дивана своїми руками шкірою?

Для обтягування меблів підходять різні тканини: велюр, жаккард, шеніл, флок та багато інших. Але найбільшого клопоту може завдати перетяжка дивана шкірзамом своїми руками або ж натуральною шкірою. Тому під час ремонту меблів враховуйте наступні моменти:

 • Товщина тканини має бути не більш ніж 1.5 мм. Відносно тонкий матеріал краще лягає на поверхню, добре розрівнюється та легко фіксується. Щільна тканина не дозволяє створити красиві складки або завдасть труднощів з натягом;
 • Не мочіть полотно перед фіксацією. У вологому стані матеріал краще тягнеться та набуває потрібної форми, але після висихання він сяде та на меблях з'являться зморшки;
 • Під час розкроювання тканини не користуйтеся шпильками, оскільки вони залишають після себе сліди проколів. Для попереднього склеювання відрізків краще застосувати липку стрічку;
 • При пошитті чохла на швейній машинці, заздалегідь змастіть місце шва вазеліном. Це вбереже полотно від появи подряпин;
 • Шматочок тканини, залишений для зазору з вивороту, може утворити нерівності з лицьового боку. Для запобігання дефекту краще розкласти матерію по обидві сторони шва та попрасувати через марлю.

Рекомендується ремонт та перетяжку дивана своїми руками записувати на відео або робити фото кожної дії. Ваша пильність дозволить уникнути труднощів та прискорити процес складання меблів.

Скільки коштує перетяжка дивана?

Ціна на заміну оббивки дивана залежить від різних чинників: тип та кількість матеріалу, форма меблів, необхідність в заміні наповнювача та його різновид. Широкий вибір тканин дозволяє підібрати оптимальне рішення на будь-який гаманець. При цьому перетяжка дивана вдома обійдеться в рази дешевше придбання нового виробу.

При покупці меблів на фабриці Amers, Ви позбавляєте себе від турбот, пов'язаних з оббивкою. У виробництві диванів наша компанія використовує смарт-тканини високої якості. Вони легкі в догляді, мають хорошу міцність, стійкість до вицвітання, вологи та забруднень. Тому меблі від виробника Amers зберігають первісний вигляд довгі роки.

0 / 5