Будь ласка оберніть ваш екран

+38 0931481202 Салони
0
меню
де подивитись? Детальніше

Дитина, фломастер та диван. Як врятувати улюблені меблі?

Розмальована фломастером або маркером оббивка дивана – зовсім не дивина у домі з дітьми. Таким нехитрим способом малюки дають вихід своїй творчій енергії. Аби цього не сталося – інструктуйте дитину, підсовуйте їй інші «полотна», які коштують менше і яких не так шкода. А якщо ви з цим не встигли, то не поспішайте вичитувати винуватця, так як дивана це не врятує та й педагогічний ефект від спілкування на високих тонах найчастіше буває сумнівним.

Дитина, фломастер та диван. Як врятувати улюблені меблі?

 

Не панікуйте, не нервуйтесь, але дійте по можливості швидко.

Різні варіанти оббивки дивана!

Існує безліч варіантів оббивки, кожен з яких може по-своєму реагувати на забруднення та спроби їх видалення. Тому не полінуйтесь випробувати засіб десь на непомітній ділянці оббивки.

Різні варіанти фломастерів та маркерів!

Сьогодні у продажу доступні різні типи фломастерів і маркерів. Певно одними з найбезпечніших для диванів є маркери на водній основі. Якщо при наявності юного художника у домі ви переймаєтесь станом меблів, то краще купуйте тільки такі фломастери. Їхні сліди змиваються звичайною теплою водою, в яку не потрібно додавати навіть мила.

Маркери та фломастери на спиртовій основі – одні з найбільш поширених та популярних. Видалення слідів від такого маркера виконується засобами зі спиртом у складі. Для цього часто використовують медичний спирт, одеколон або горілку – у кого в домі що водиться.

«Малювалки» на жировій чи олійній основі видаляють за допомогою звичайної кухонної олії, а боротьба зі слідами лакофарбових компонентів відбувається з допомогою розчинників, таких як ацетон, очищений бензин та інші.

Як видаляти сліди фломастера? Найвідоміші варіанти

 Використовуйте вологі серветки, щоб видалити з поверхні дивана малюнки, зроблені фломастерами на водній основі. Не розтирайте надто широко, щоб не перенести забруднення на сусідні ділянки, та не забувайте змінювати серветки.

У складних випадках можна скористатися медичною вологою серветкою зі спиртовим просоченням, яка повинна впоратись зі складнішими забрудненнями. Найкраще спиртом видаляти сліди маркера зі шкіри та шкірозамінників.

 Засіб для зняття лаку – може роз’їсти оббивку, якщо діяти не дуже обережно. З його допомогою можна видалити сліди маркерів на лаковій чи олійній основі. Рідину потрібно змити відразу після видалення плями, інакше ніяка чистка дивану після цього не допоможе.

Перекис водню – хороший варіант для оббивки світлих тонів. Правило видалення забруднень просте: слід від фломастера кожного разу протирати новим ватним диском, змоченим перекисом водню.

Сліди фломастера зі щільної тканини видаляють з допомогою лаку для волосся. Для цього нанесіть лак на забруднення та змийте його через 20 хвилин з допомогою мила, щітки та теплої води. На тканинах з грубою фактурою використовують суміш соди та зубної пасти. Інгредієнти, змішані у рівних пропорціях, наносять на забруднення та видаляють з допомогою вологої губки після підсихання.

Сода та сік лимона також використовуються для видалення слідів фломастера з текстильної оббивки диванів та шерстяних тканин. Для цього отриману при змішуванні інгредієнтів піну щіткою втирають у забруднення, а через 10-15 хвилин вологою губкою прибирають її залишки з поверхні.

Для боротьби з фломастером на олійній основі використовуйте кухонну олію. Для цього змочіть забруднення та залиште так на декілька хвилин. Після цього змийте залишки олії з допомогою засобу проти жиру, а потім чистою водою, після чого просушіть місце.

Натерте господарське мило, розчинене у теплій воді, втирають у забруднення, залишають на кілька хвилин та видаляють вологою ганчіркою.

Виводячи забруднення засобами на спиртовій основі зі шкіри чи шкірозамінників, не забудьте обробити їх після цього зволожуючими засобами. Так поверхня збереже еластичність та привабливий зовнішній вигляд.

Засоби для виведення плям

Їх використовують, якщо більш делікатні підручні засоби не дали очікуваного результату. При цьому ризик зіпсувати оббивку зростає, адже у їхньому складі часто є кислоти та інші агресивні речовини.

Засоби для виведення плям з відбілюючими компонентами ефективні при роботі зі світлою оббивкою. Темні та кольорові тканини можуть бути остаточно зіпсовані таким засобом. Нерідко використання агресивних речовин є невиправданим, адже більш делікатні аналоги у більшості випадків виявляються достатньо ефективними. Закривши сусідні ділянки оббивки якимось щільним матеріалом, ви забезпечите їхній захист від пошкодження та знебарвлення.

Після видалення плям промивайте оббивку чистою водою, а ще краще – з допомогою мильного розчину з наступним його змиванням чистою водою. Навіть якщо засіб не здатний пошкодити оббивку, таким чином ви перестрахуєтесь від її можливого роз’їдання та знебарвлення.

Диван – це не тільки оббивка. Іноді виявляються розмальованими ще й підлокітники та інші деталі, адже на них так зручно малювати. Сліди фломастерів та маркерів з дерев’яних деталей дивана можна видалити з допомогою меламінової губки.

По своїх фізичних властивостях вона нагадує гумку, якою стирають сліди олівця у зошиті. Перед використанням її потрібно намочити у теплій воді, після чого сліди дитячих малюнків можна стерти з лакованих дерев’яних та інших твердих поверхонь.

Можливе також використання засобів для миття вікон, або ж ацетону чи рідини для зняття лаку. Для цього забруднення протирають змоченою якимось з цих засобів ганчіркою.

Навіть на твердих поверхнях застосовувати такі засоби потрібно обережно, а після зникнення плями постарайтесь відразу ж змити залишки мильним розчином та чистою водою.

Перманентний маркер – не найкращий вибір для дому з дітьми. Видаляйте його сліди зі шкіряної оббивки з допомогою сонцезахисного крему чи репеленту, з тканин – з допомогою антисептика для рук, а з дерев’яних деталей – спирту. Існують свідчення, що прибрати сліди перманентного маркера з поверхні меблів допомагає молоко.

0 / 5